OfisPlan Özellikler

Mekanları, Personelleri ve Varlıkları haritalamak hiç bu kadar kolay olmamıştı!
Tesisinizi veya Kuruluşunuzu son teknoloji yönetim platformu ile dönüştürün.

Mobirise

Son derece özelleştirilebilir
Sınırsız sayıda kullanıcı tanımlı profil alanı ve çok sayıda tercihle ihtiyaç duyduğunuz kadar veya çok az veri toplayın. Ofisinizde insanları, mekanları, kaynakları ve işleri yönetmek için tüm varlıklarınız içerisinde listeleme ve arama yapın.

Mobirise

Dinamik Ofis Planları

Ofis yöneticisi veya tesis yöneticisi, işyerindeki ofis alanını verimli bir şekilde yönetmek için hızlı bir şekilde teknik bilgi gerektirmeden OfisPlan projesi oluşturabilir. Personelleri ve ofis planlarını istediğiniz zaman istediğiniz yerden güncel tutabilirsiniz.

Personellerin diğer personelleri istenilen özellikleri ile birlikte hızlıca bulmasını sağlar. Belirli masaların veya toplantı odalarının gerektiğinde rezerve edilmesini sağlamak için ortak bir rezervasyon sistemi uygulayabilirsiniz. 

Yeni personeller şirkete katıldıkça ya da oturum tahsisi değiştikçe personel masa hareketlerini planlayabilirsiniz.

Kuruluşunuzun varlıkları, kaynakları ve personelleri içerisinde bir ofis dizini oluşturabilirsiniz. Bazen, şirket organizasyon şeması, bir işi yapmak için doğru kişiyi bulmak için gereken ayrıntıyı sağlamaz. Ofisplan, kuruluşunuzdaki kişileri, mekanları ve kaynakları fiziksel konumlarına bağlayan, zengin içerikli bir ofis dizini sağlar. Beceriler, çalışma günleri veya bulunabilirlik gibi ihtiyaç duyduğunuz kriterleri araştırır.

Ayrıntılı personel profilleri ile basit isim, konum ve iletişim bilgilerinin ötesine geçin. Hem kurumun departman yapısı hem de konumları arasında kolayca gezinin. Etkileşimli bir kat planında arama sonuçlarını görselleştirin.

Mobirise

Her Yerden Erişim

Personelleri, mekanları, kaynakları ve varlıkları herhangi bir cihazdan veya herhangi bir yerden kolayca bulabilirsiniz.

Cep telefonunuzda, tabletinizde veya bilgisayarınızda standart bir tarayıcı kullanarak ofis planlarınızı güncelleyebilirsiniz. Sadece sisteme giriş yapın, değişiklik yapın ve sonra çıkın. Bu kadar basit.

Ekran gösterimleri ekran boyutuna göre dinamik olarak yeniden boyutlandırılır ve ayarlanır.

Günümüz işgücünde ‘esneklik’ bir istisna ve daha fazla norm olmaktan çıkmıştır. İşçiler ve işverenler, şirket içi taahhütlerini daha iyi karşılamak, müşteri hizmet taleplerini genişletmek veya çok zamanlı bölge operasyonlarını genişletmek için işyerinde bir ölçüde esneklik beklemektedir.

Şirketinizdeki esnek iş düzenlemelerinin iş paylaşımı, standart olmayan çalışma saatleri veya evden çalışma anlamına gelip gelmediği, ekibin tümünün üretken kalması, bireylerin ne zaman ve nerede çalışabileceği konusunda doğru bilgi paylaşımı anlamına gelir.

-Bu haftanın hangi günlerde çalışacağını belirlemek ve bir sonraki gün - Her bir ekip üyesinin iletişim kurmaya müsait olup olmadığını belirtmek -% 100 kullanılamayan fiziksel ofis kaynaklarının paylaşımını kolaylaştırmak. OfisPlanın size sunduğu bir çözümdür.

Mobirise

Active Directory Entegrasyonu

OfisPlan, Microsoft Active Directory ile güçlü bir entegrasyon sağlar. Personel kayıtlarını Active Directory ile senkronize edebilir veya personelleri Active Directory'den içe aktarabilirsiniz. Yöneticiler hangi alanların bağlanacağını tanımlar ve belirli organizasyon birimleri veya gruplarla senkronize etmek için filtreler uygulayabilir.

OfisPlan ayrıca Active Directory üzerinden otomatik giriş yapmanızı sağlar, böylece personeller ağa giriş yaptıklarında, aynı kullanıcı adıyla otomatik olarak OfisPlan'a giriş yapabilirler.


Tamamen Entegre
Ofisplan, Windows Active Directory (AD) ile tamamen entegredir. Ofisplan, çalışan fotoğrafı dahil olmak üzere herhangi bir AD alanından gerçek zamanlı olarak veri görüntüleyebilir. AD verilerinizi Ofisplan ile dışa aktarmanıza veya senkronize etmenize gerek yok.
Tamamen gerçek zamanlı Windows Active Directory, Office 365 Azure AD, SharePoint, SQL Server, Tesis / Varlık Yönetim Sistemleri entegrasyonunu destekler.

Mobirise

Personel İçe Aktarma

Personel kayıtlarını diğer sistemlerden kolayca içe aktarabilirsiniz. Kullandığınız sistem ile CSV dosyası oluşturabildiği sürece, personelleri OfisPlan'a aktarabilirsiniz. Yöneticiler hangi alanların içe aktarılacağını tanımlar.

Eğer masa adları içe aktarma dosyasına dahil edilirse, personeller otomatik olarak ofis planlarınızdaki eşleşen masaya yerleştirilir.

Uzmanlar, yeni çalışanlar için güçlü bir adaptasyon programının motivasyonu yüksek tutma, memnuniyet ve sonuçta verimlilik açısından kilit bir faktör olduğu konusunda hemfikirdir.

Adaptasyon programının oryantasyon yönünü ele almak ve yeni personele yeni rollerinde etkili bir yol bulmak için araçların güçlendirilmesi, uzun ve karşılıklı olarak ödüllendirici bir ilişkiye geçişi kolaylaştırabilir.
- Tahsis edilen masaların etkileşimli kat planında tanımlanması
- Acil durum çıkışları, yazıcılar, mutfaklar ve banyo tesisleri gibi ofis olanaklarının vurgulanması
- Çalışma ortamını tanımak için self servis yaklaşımını kolaylaştırmak - örneğin etraflarındaki insanları tanımlamak veya belirli kişileri rol veya işleve göre konumlandırmak gibi
-Geniş organizasyon yapısını ve içerisindeki yerini göstermek.
OfisPlanın stajyer veya yeni başlayanlar için sunduğu yenilikçi bir yaklaşımdır.

Mobirise

Masa Rezervasyonu

OfisPlan, ortak çalışmayı (coworking) ve paylaşılan masaları (Hotdesking) kolayca yönetmek için tasarlandı. Personeller takvimde rezervasyon tarihlerini ve ardından şirket ofis planındaki çalışma alanlarını seçebilirler. Yaklaşan rezervasyonlar 'Rezervasyonlarım' ekranında görüntülenir.

Çakışan rezervasyonlar elimine edilir, yöneticiler tam olarak hangi masaların kullanımda olduğunu bilir ve çalışma alanı kullanımı optimize edilir ve bu da tesis maliyetlerini azaltır.


Takvim entegrasyonu, masa ve oda kullanılabilirliğini, programlar,  oda ve masa rezervasyonunu hızlı bir şekilde görselleştirmenize olanak sağlar.
Çalışanlarınızın yeni bir masaya taşınması veya bir bakım sorununu bildirmesi gerektiğinde, talepte bulunabilirler. Herhangi bir kanalda veya OfisPlan ile bir tesis isteği gönderir. Bir isteğin ilerlemesi yöneticiler için yeni istek bildirimleri ile izlenir

Esnek bir çalışma alanı oluşturun. Size ve ekibinize uygun bir masa rezervasyonu programı uygulamak için ihtiyacınız olan araçları edinin. ortak çalışmayı (coworking) ve paylaşılan masaları (Hotdesking),  bağımsız adreslemeye ile OfisPlan, iş yerinize ve çalışanlarınıza uygun bir masa paylaşım stratejisi oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Herhangi bir cihazı kullanarak masaları rezerve edebilirsiniz. İster bir lokanta, ister bir gösteri/ düğün salonu olsun. Kimin kim ile nerede oturacağını yönetebilirsiniz. OfisPlan iOS veya Android App ile mobil, tablet, masaüstü, dokunmatik kiosk ile uyumlu çalışır. Rezervasyon yapılabilir masaları istenilen şekilde ayarlayabilirsiniz. Kabul etme oranlarını ölçün ve oturma eğilimlerini gerçek zamanlı raporlarla izleyin.

Mobirise

Transfer Yönetimi

Büyük kuruluşlar her zaman bir değişim durumundadır. Piyasada etkin bir şekilde rekabet edebilmek için işgücünü artırabilir, yeniden düzenleyebilir veya küçültebilirler. OfisPlan ile tesis yöneticileri, günlük operasyonlarda en az aksama ile personel ve varlık hareketlerini etkin bir şekilde planlayabilir ve uygulayabilir.

OfisPlan, yöneticilerin çeşitli transfer senaryoları oluşturmasını ve ardından en mantıklı olanı seçmesini sağlar.

Yeni bir ofise taşınmak, aylarca planlama ve duygusal görüşmeler gerektiren, zaten yıkıcı bir deneyimdir.

Operasyon yöneticileri taşınmalarda, herkesin sürece dahil olduklarını hissetmelerine ve yeni masalarına geldiklerinde kişilerin işlerine odaklanmalarına en üst seviyede yardımcı olmak için, baştan sona açık ve bilgilendirici iletişimi sürdürmelidir. Ofisplan sizin için bu sorunu çözüyor. Ofisplan, ofise taşınırken aşağıdaki konularda yardımcı olabilir:

-Planlama sırasında danışma için yeni potansiyel kat planlarını ve yerleşimlerini modellemek. -Açil çıkışları, yazıcılar, mutfaklar ve banyo tesisleri gibi yeni yerdeki ofis olanaklarını vurgulamak .- Çalışanların, yeni ofisteki meslektaşları ve tesisleri bulmasına yardımcı olmak.

Mobirise

Ekipman Takibi

Yazıcılar, bilgisayarlar, görsel / işitsel donanım, aletler, makineler, sanat eserleri, dosya dolapları, kabinler vb. dahil olmak üzere tüm şirket varlıklarınızı OfisPlan ile yönetebilirsiniz.

Şirketinizde paylaşılan varlıkların personeller tarafından kullanımını rezervasyon sistemi üzerinden yönetebilirsiniz. Ofis planları içindeki kullanımlarınızı veya dünya haritası üzerinde ekipmanların kullanımını ve konumunu izleyebilirsiniz.

Depolama alanları, soyunma odaları veya park alanı görüntülerinden veya planlarından ofis veya mekan planları oluşturabilirsiniz. Personellerin bu alanlar içerisinde yönetilmesini ve planlayabilmesini sağlayabilirsiniz.

Mobirise

PDF Dışa Aktarma

Ofis planlarınızı yüksek kalitede PDF'ye veya kolay dağıtım için yüksek çözünürlüklü jpg biçimine aktarabilirsiniz. Dışa aktarılan bu yerleşim planları, web sitenize küçük resimler, ofis planı görüntüleri olarak kolayca eklenebilir veya personellere epostayla gönderilebilir.

Ofis planı içerisinde yer alan ekipmanlar içerisinden dışa aktarmak için yazıcılar gibi belirli bir katmanı seçebilirsiniz.

İntranet içerisine gömülü bir şekilde entegre edebilirsiniz.Ofisplan Çalışan ve Mekan Haritasını şirketiniz veya kuruluşunuz İntranet, SharePoint veya diğer CMS'lere sorunsuz bir şekilde yerleştirir.

Mobirise

Haritalar

OfisPlan, dünya üzerindeki uzak varlıkları ve personelleri yönetmek için güçlü bir Google Harita entegrasyonu sunuyor. Farklı lokasyondaki ofislerdeki personelleri ve varlıkları, tam olarak etkileşimli dünya haritası üzerinde hiyerarşik olarak görüntüleyebilirsiniz.

Müşterilerinizi, bayilerinizi, şubelerinizi, ortaklarınızı ve personellerinizi harita üzerinde yönetebilirsiniz. İstediğiniz tüm bilgi alanlarını kategorize edilmiş alanlar olarak ekleyebilirsiniz.

Özelleştirilebilir konum ağacı, tek katlı küçük kuruluşlara, birden fazla şehirde ofisleri olan daha büyük kuruluşlara, ülkeler arasında birden fazla tesisi bulunan çok uluslu kişilere kadar uygundur. Ülke, bölge, şehir ve alana göre ofis alanı eşleştirir, işletme türlerine göre konum türlerini özelleştirir.

Mobirise

Form Özelleştirme

Personel formu, masa formu, rezervasyon formu, transfer talebi formu ve varlık formu şirketinizin özel gereksinimlerini karşılamak için tamamen özelleştirilebilir. Metin, not, liste, tarih ve onay kutusu dahil olmak üzere istediğiniz sayıda özel alan ekleyebilirsiniz.

Hassas bilgileri korumak için proje güvenlik grupları aracılığıyla personel detaylarına farklı seviyelerde erişim sağlayabilirsiniz. Gerekli ve isteğe bağlı alanları ayarlayabilir veya ön tanımlı alanları varsayılan değerlerle doldurabilirsiniz.

Hangi takımda hangi kişinin hangi role katıldığınızı tam olarak tanıyın. Destek için kime erişmeniz gerektiğini tam olarak bilin.

Ofisplan HTML5 / CSS3 mimarisi, kolay ve hızlı kişiselleştirme sağlar. Kendi görünümünüzü uygulayın ve ofis planlarına kolaylıkla ekleyin.

Mobirise

Personelleri ve Varlıkları Bulun

Ofis içerisinde birini bulmanız gerekiyorsa, OfisPlan bunu size hemen sağlayabilir. Sistemdeki her personel özellikleri ile birlikte aranabilir ve şirket ofis planınızdaki yeri bulunabilir. Hızlı arama ayrıca masaları, varlıkları ve rezervasyonları kolayca bulmanızı sağlar.

Şirketinizin web sitesine iframe içine OfisPlan projesi ekleyebilirsiniz. Böylece personelleriniz, bayileriniz, şubeleriniz ya da müşterileriniz gibi şirketiniz hakkında vermek istediğiniz referans bilgilerden istediğinizi otomatik olarak görülebilmesini sağlayabilirsiniz.

Mevcut masaları hızlıca bulur ve yönetir. Bir binanın ya da katın içinde tahsis edilmiş personeli olmayan tüm masaları bulur. Masaları, yarı zamanlı ya da ziyaret gelen geçici personel ile paylaşmayı kolaylaştırır. Personel uygunluğunu görür - ofiste, ofiste değil, uzaktan çalışan, yarı zamanlı ofiste.

Esnek çalışma düzenlemeleri ve popülerliğin artmasıyla yarı zamanlı çalışma uygulamaları artacaktır. OfisPlan meslektaşlarınızın ne zaman müsait olduğunu bilmenize ve uygun olmayan meslektaşlarınızla iletişim kurmaya çalışırken zaman kaybetmekten vazgeçmenize yardımcı olur. Şu anda gerçek kullanılabilirliği görün - ofiste, ofiste dışında, evde veya izinli olarak çalışırken, personelin hangi günlerde çalıştığını belirleyin. İnsanların izinlerinden ne zaman döneceğini kontrol edin.

Mobirise

Katmanlar

Tüm personellerinizi ve varlıklarınızı düzenlemek için katmanları kullanabilirsiniz. Varsayılan katmanlar arasında personeller, rezerve edilebilir masalar, atanmış masalar ve varlıklar bulunur. Yalnızca yazıcıları, telefonları veya yalnızca muhasebe bölümündeki çalışanları görüntülemek için kendi özel katmanlarınızı oluşturabilirsiniz.

Katman adları yalnızca personeller veya varlıklar gibi belirli katmanları görüntülemek için URL içerisinde parametre olarak belirlenebilir.

Mobirise

Transfer Yönetimi

Personel transfer stresini ortadan kaldırın. Güçlü. Sezgisel. Kullanımı kolay.
Hareket Yöneticisi, profesyonel olarak, küçük ve büyük ölçekli hareketleri yönetmenize yardımcı olur.

Bir sonraki seviye hareket yönetimi: Hareketleri hızlı bir şekilde planlayın ve programlayın, masa çatışmalarını çözün ve ilgili herkese haber verin. Bir çalışma grubunu yeniden oluşturmanız mı gerekiyor? Akıllı araçlar tüm süreç boyunca size rehberlik eder ve her çalışan için yer bulmayı kolaylaştırır.
Herkesi döngüde tutun: Taşınma bildirimlerinizi otomatikleştirmeyi seçin ve herkesin ne zaman ve nerede hareket ettiklerini bildiğinden emin olun. Bildirimleri gönderilmeden önce ön izleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.
Verilerinizi görselleştirin: OfisPlan, kat planınızı güçlü bir raporlama aracına dönüştürür. İnsanları, varlıkları, yerleri, odaları ve kaynakları arayın. Çalışma alanı verilerini istediğiniz şekilde filtreleyin ve görselleştirin. Görmeniz gereken şeyleri tam olarak vurgulayan kat planınızın özelleştirilmiş görünümlerini yazdırın.
Kolayca büyük ölçekli hareketleri planlayın: Büyük bir hareketi yönetme? Kat planınızın bir senaryosunu oluşturun ve herkes mutlu olana kadar oturma düzenlemeleri ile oynayın. Senaryolar işbirlikçidir, böylece paydaşları istediğiniz zaman görüntüleme ve ayarlamalar yapmaya davet edebilirsiniz. Senaryoyu etkinleştirin ve Hareket Yönetimi değişiklikleri harekete geçirir.
Çalışanlarınızın istekte bulunmasına izin verin: Çalışanların kendi hareketlerini istemelerine izin vermeyi mi tercih ediyorsunuz? Ekibinizin izinlerini ayarlayın ve herkesin kat planınız üzerinden bir transfer isteği göndermesine izin verin. İşlemleri gerçekleştirilmeden önce istekleri değiştirebilir, onaylayabilir veya reddedebilirsiniz, böylece her zaman son sözünüz olur.
Hareketlerinizi tek bir yerde yönetin: Raporlar tüm hareketlerinizi tutar ve iletişimi düzenli bir şekilde düzenler. Yaklaşan transferleri değiştirin. Oturma çatışmalarını ve çakışmalarını çözün. Taşıma bildirimleri oluşturun ve gönderin. Tamamladığınız tüm hareketlere erişin ve gelecekte hangi hareketlerin olduğunu görün.

Mobirise

Raporlama & Analitik

Daha akıllı kararlar verin. Sezgisel raporlar ve gerçek zamanlı verilerle tesis yönetimi kararlarınızı alın. Analitik ve operasyonel raporlar akıllı, bilinçli kararlar almanıza ve iş yerinizi zamanla iyileştirmenize yardımcı olur. Yöneticiler, OfisPlan iOS veya Android uygulamasıyla, ihtiyaç duyduğu anda gerçek zamanlı raporlara ve analitiklere erişebilir.

Alan kullanım raporları, tesisinizin nasıl kullanıldığı konusunda değerli bilgiler sağlar. Operasyonel raporlar, tesis yönetimi süreçlerini kolaylaştırır ve veri kirliliğinin oluşmasını engeller.

Doğru ve güncel varlık raporlar üretebilir ve istenen raporları ekleyebilirsiniz.
Özel raporlama yetenekleri, en zorlu gereksinimlerinizin üstesinden gelmenize yardımcı olur.

Mobirise

Oda Rezervasyonu

Oda rezervasyonları kolaylaştırın. İstediğiniz cihazda, doğru zamanda, doğru özelliklere sahip doğru odayı bulun.

OfisPlan ile Oda Rezervasyonu, en üst düzey işyeri deneyimi aracı olan OfisPlan ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir. İhtiyaçlarınız için doğru odayı mekan planlarınız içerisinde cep telefonu, dokunmatik ekran kiosk veya oda ekranları, bilgisayar ile kolayca bulun ve anında ayırtın.

Konferans telefonu ve projektörü olan bir odaya mı ihtiyacınız var? Rezervasyon yaptırmadan önce her odada bulunan özellikleri görün. Müsait odaları doğrudan OfisPlan'da bulun ve rezervasyon yaptırın.
Ofisplan toplantı odası bulucunuz olarak hareket edebilir:
"Her bir ofis kat planındaki toplantı odası mekanlarının profillemesi";
Toplantı odası profillerinin herhangi bir kriter tarafından aranabilir hale getirilmesi";
"Toplantı odası profillerini rezervasyon sistemlerine bağlamak";  
"Katılımcıların toplantı konumuna gitmelerine yardımcı olmak için toplantı bildirimlerine eklenebilecek bütünleşik harita bağlantıları sağlamak" mümkündür.

Mobirise

Alan & Kiralama Yönetimi

Gayrimenkulünüzü en üst düzeyde kullanıma açın. Ofis alanınızın kontrolünü yeniden kazanmanıza ve korumanıza yardımcı olmak için Alan yönetimi araçları içerir.
Dinamik tesisinizi tek bir sistemde kolayca kontrol edin. Tüm alanınızı izleyin ve yönetin. Kuruluşunuzun gerçek zamanlı görünümleri tarafından yönlendirilen daha akıllı tahsis kararları verin.
Gerçek zamanlı kat planı görünümlerinde doluluk ve alan kullanımını görselleştirin. 
Gereksinimlerinize göre uyarlanmış gerçek zamanlı raporlar ile bilinçli alan kullanımı kararları alın. 
Senaryoların gücünden yararlanın ve karmaşık hareketleri ayrıntılı olarak planlayın. 
Düzenlenebilir yönetim raporları ile oturma verilerinizin kalitesini koruyun.

Mobirise

Detaylı Personel Profilleri

Dil, endüstri deneyimi veya sivil savunma / ilk yardım görevlisi durumu gibi belirli beceriler ve roller dahil zengin personel profilleri geliştirerek yalnızca isim ve iletişim bilgilerini içeren basit bir dizinin ötesine geçin. Profiller, işiniz için en yüksek değeri sağlayan detayları kaydetmek ve tamamen sosyal medya hesaplarını dahil etmek üzere yapılandırılabilir.

İnsanların nerede oturduğunu ve hangi günlerde çalıştıklarını gösteren görsel göstergeler oluşturun.
Rol, beceri ve görevleri kaydedin, özel renkler kullanarak katmanlar oluşturun.
Kuruluşunuz için önemli olan bilgileri kaydetmek için sınırsız alan ekleyin. 

İhtiyacınız olanı bulun ve ayırtın
Herkesin odaklanmasına ve zaman kazanmasına yardımcı olun. Hızlı komutlar, çalışanlarınızın ihtiyaç duyduğu her şeyi aramasına ve kolayca bulmasına yapmasına yardımcı olur.

Mobirise

Organizasyonu Keşfet

Kuruluşunuzun hem fiziksel hem de hiyerarşik olarak nasıl yapılandırıldığını görselleştirin.
Kuruluşun departman yapısına göz atın. Kim ve hangi departmanlar için çalıştığını görün. Personelin nerede oturduğunu, çalıştıkları günleri ve şu anda müsait olup olmadıklarını bulun. Detay plan zengin görsel rehberiyle Ofisplan, “Bu kattaki ilk yardım görevlisi kimdir?” Gibi soruları cevaplamayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Metin arama yapabilirsiniz.

Hızla belirli becerilere veya özniteliklere sahip personeli bulun. Personeli beceri ve niteliklere göre sıralayın.

Mobirise

Ofis Haritası

Etkileşimli bir ofis kat planında çalışanların çevrelerinde kimin ve ne olduğunu görmesine yardımcı olmak için çalışma alanlarını haritalandırın.

Çalışma ortamınızı anlamak, ister işe ilk gününüz olsun, ister bininci olsun, güvenli ve üretken bir iş üretmenin temelidir. Ofis haritalama, etkileşimli bir ofis kat planında etrafınızdakileri ve etraflarını görselleştirmenize yardımcı olur.
Ofisplan, kurum rehberinin ve tesis haritasının buluştuğu noktada, tüm ekibin kullanımına açık bir insan ve kaynaklardan oluşan etkileşimli bir mekan/ofis planı oluşturur.

İhtiyacınız olan her şeyi aramak için herhangi bir kanala yazın / bulun
Arama sonuçlarını doğrudan, OfisPlan'da görmek için tıklayın. 
Birisinin müsait olup olmadığını görün ve OfisPlan içinden doğrudan bir iletişim ve etkileşim başlatın.

Mobirise

Alan Yönetimi

İşyerinizin belirli bir zamanda ne kadar alana sahip olduğunu bilmek, şirket kaynaklarınızın etkin yönetiminde güçlü bir araçtır.

Ofis alanlarınızı haritalandırdıktan sonra, bir sonraki zorluk, belirli kaynaklar (masalar ve toplantı odaları gibi) mevcut olduğunda belirleyici oluyor. Ofisplan, mevcut kapasiteyi belirleyerek ve paylaşılan alanlara erişimi koordine ederek alan yönetimi ile başa çıkmanıza yardımcı olabilir.

Ofisplan, toplantı odaları için kullanılan takvim sistemi ile bilinçli seçimler yapmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm konum ve tesis bilgileri arasındaki boşluğu doldurmaya yardımcı olur.

Başka bir ofisten, tedarikçiden, müteahhitlerden ve danışmanlardan gelen ziyaretçiler, ofis kat planı boş masaları içerisinde görsel olarak tanımladığında hızlı bir şekilde mevcut çalışma alanına yönlendirilebilir.

Mobirise

Personel Dizini

Büyük işletmelerde tüm bu kaynakları belirlemek ve iş içerisinde anlamlı bir şekilde erişilebilir kılmak daha zor olabilir. Yalnızca Active Directory'ye dayanan bir personel dizini, genellikle etkili bir şekilde arama yapmak için gereken ayrıntı düzeyini sağlamaz. Elektronik tablolar, excel veya basılı yayınlar listeleri korunmak için çok hantaldır.

Ofisplan, global bir personel rehberi oluşturmanıza yardımcı olur ve aşağıdakiler aracılığıyla dağıtılmış ekipler arasında işbirliğini kolaylaştırır:

İçerik açısından zengin personel profillerinin özelleştirilmesini (kodlama olmadan!) etkinleştirin, böylece sizin için en önemli özellikleri kaydedebilirsiniz.
Operasyon boyunca belirli beceri ve uzmanlıkların nerede olduğunu belirlemek için bu profilleri araştırmak, 
Her ekip üyesinin iletişim kurularak uygunluğunu belirleme,

Masa Rezervasyonu
✓ Ofis planları üzerinde masaları rezerve edebilirsiniz.
✓ Seçilen tarihe göre uygun masaları görüntüleyebilirsiniz.
✓ Rezerve edilmiş masalarda çalışan isimlerini ve resimlerini gösterebilirsiniz.

Oturum Planlayıcısı
✓ Aynı ofis planı üzerinde daimi atanan ve paylaşılan masaları dahil edebilirsiniz.
✓ Optimize edilmiş çalışma alanları için oturma düzeni planlayabilirsiniz.
✓ Atanmamış masalar otomatik olarak rezerve edilebilir hale getirilir.

Transfer Yönetimi
✓ Birden fazla personel transfer senaryosu oluşturabilirsiniz.
✓ İnceleme için transfer senaryolarını PDF veya JPG olarak dışa aktarabilirsiniz. 
✓ Tüm transferleri ve değişiklikleri etkinlik log ile izleyebilirsiniz.

Transfer İstekleri
✓ Personeller masa seçip ona transfer olmayı talep edebilirler.
✓ Yönetici, transfer isteklerini onaylayabilir veya reddedebilir.
✓ İstenirse Eposta bildirimleriyle, yöneticilere transfer istekleri bildirilir.

Ekipman Rezervasyonu
✓ Ofis planları üzerinde ekipmanları seçerek rezerve edebilirsiniz.
✓ Ekipman, oda, makine, kilitli dolap veya park alanı vb. rezerve edebilirsiniz.
✓ İşyerinizdeki ekipman kullanımını ve lokasyonunu takip edebilirsiniz.

Ofis Planlarının Dağıtımı
✓ Ofis planlarını PDF veya JPG'ye dışa aktarabilir ve personellere e-posta gönderebilirsiniz.
✓ Ofis planlarını merkezi bir kiosk veya dokunmatik ekranda görüntüleyebilirsiniz.
✓ Ofis planlarınızı web sitenize veya intranetinize yerleştirebilirsiniz.

Mobil Kullanıcı Dostu
✓ İşyerinizdeki çalışma alanlarınızı herhangi bir mobil cihazdan ayarlayabilirsiniz.
✓ OfisPlan projelerinizi cep telefonu, tablet veya bilgisayar üzerinden düzenleyebilirsiniz.
✓ Ara yüzler otomatik olarak küçük ekrana göre ayarlanır.

Her Şeyi Bulabilirsiniz
✓ Personelleri, masaları, rezervasyonları ve varlıkları bulmak için hızlı aramayı kullanabilirsiniz.
✓ Seri numarasından herhangi bir ekipmanın konumunu bulabilirsiniz.
✓ Telefon numarasından telefonu bulabilirsiniz.

Varlık Türleri
✓ Varsayılan türler yazıcı, telefon ve projektördür.
✓ Kendi varlık türlerini tanımlayabilirsiniz.
✓ Her varlık türü için özel alanlar ekleyebilirsiniz.

Toplantı Odası Rezervasyonu
✓ Müsait toplantı odalarını bulmak için hızlı aramayı kullanabilirsiniz.
✓ Oturma gereksinimlerine uyan odaları bulabilirsiniz.
✓ Rezervasyon formu tamamen özelleştirilebilir.

iCalendar
✓ Personel takvimini veya proje takvimini görüntüleyebilirsiniz.
✓ Google takvimini, Outlook takvimini, iPhone'u vb. destekler.
✓ Rezervasyonlar eklendiğinde veya değiştirildiğinde takvimler güncellenir.

Etkinlik Log
✓ Personel ekleme, talep, rezervasyon, transfer gibi tüm olayların log kayıtlarını kaydeder.
✓ 50'den fazla farklı olay log takibi için etkinleştirilebilir.
✓ Etkinlik loglarından yönetici raporları oluşturabilirsiniz.

E-posta Bildirimi
✓ Etkinlikler gerçekleştiğinde e-posta bildirimleri gönderilebilir.
✓ Transfer talep edildiğinde yöneticiye haber verir.
✓ Toplantı için servis/ikram talep edildiğinde ilgili personeli veya şirketi bilgilendirebilirsiniz.

Varlık Atama
✓ Hangi varlıkların hangi personele atandığını takip edebilirsiniz.
✓ Hangi varlıkların atandığını görmek için raporlar üretebilirsiniz.
✓ Çalışanlara masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar tahsis edebilirsiniz.

Haritalar
✓ Ofislerin,varlıkların ve personellerin yerini harita üzerinde gösterebilirsiniz.
✓ Her harita için harita tipi, yakınlaştırma ve merkez noktası tanımlanabilir.
✓ Her ülke veya bölge için farklı bir harita gösterebilirsiniz.

URL Parametreleri
✓ Personel kimliği, kullanıcı adı, vb. parametreleri gönderebilirsiniz.
✓ Masaları, personelleri, varlıkları, rezervasyonları, haritaları vb. görüntüleyebilirsiniz.
✓ Web sitesi içerisinde göstermek için iframe ile parametreleri kullanabilirsiniz.

Personel Otoparkını Yönet
✓ Kalıcı olarak park yerleri atayabilirsiniz.
✓ Park yerlerinin rezerve edilmesine izin verebilirsiniz.
✓ Her park yerine kimin atandığını görebilirsiniz.

Özel Yerleşim Panelleri
✓ Varsayılan olarak paneller resim, ad ve soyadı içerir.
✓ Herhangi bir alanı görüntülemek için kendi panel temanızı oluşturabilirsiniz.
✓ Paneller daha büyük metinleri, renkleri vb. gösterecek şekilde tasarlanabilir.

Profilimi Düzenle
✓ Personeller giriş yaptıklarında profillerini düzenleyebilirler.
✓ Hangi formların profil formuna dahil edileceğini tanımlayabilirsiniz.
✓ Personeller kendi iCalendar takvimlerini etkinleştirebilirler.

Ofis Haritası
✓ Şirket ofis konumlarını gösteren bir harita gösterebilirsiniz.
✓ Bir ofis planına veya projeye bağlanmak için CustomClickURL alanını kullanılabilir.
✓ Haritada ofis binasının resmini gösterebilirsiniz. 

Rest API
✓ Diğer uygulamalarla entegrasyon
✓ Yazılımsal olarak çalışanlar, masalar, varlıklar ve rezervasyonlar ekleyebilirsiniz.
✓ Çalışanları, masaları, varlıkları ve rezervasyonları düzenleyebilir veya silebilirsiniz.

Ek Açıklama Katmanları
✓ Ofis planlarına ek açıklamalar ekleyebilirsiniz.
✓ Yaklaşan hareketler hakkında hızlı notlar alabilirsiniz.
✓ Acil çıkışları, ilk yardım setlerini, yangın söndürücüleri vb. gösterebilirsiniz.

SQL Server
✓ File Dosya tabanlı veritabanı veya SQL Server kullanabilirsiniz.
✓ SQL Server daha iyi raporlama özellikleri sağlar
✓ Server SQL Server daha geniş bir erişim aralığı sunmaktadır.

Yarı Zamanlı(Part-Time) Masalar
✓ Çalışanlar, haftalık olarak yinelenen masa rezervasyonu yapabilir.
✓ Örnek: Her Pazartesi ve Salı günü masaya bir çalışan atanabilir.
✓ Arama fonksiyonu, yarı zamanlı konumlara atanan çalışanları gösterir.

Personel Otoarkını Yönetme
✓ Otopark alanlarını kalıcı olarak atayabilirsiniz.
✓ Otopark yerlerinin rezerve edilmesine izin verir.
✓ Her park yerine kimin atandığını görüntüleyebilirsiniz.

Uzak Varlıkları İzleme
✓ Google Harita üzerinde uzaktaki personelleri ve varlıkları takip edebilirsiniz.
✓ Uzaktaki personellerin adreslerini güncellemesine izin verebilirsiniz.
✓ Uzaktaki personeli bölgelere göre yönetebilirsiniz.

Personel Arama
✓ Personelleri ofis planlarınızda kolayca bulabilirsiniz.
✓ Belirli eşleşmeler için filtreleme özelliği ile arama yapabilirsiniz.
✓ Ada, soyada veya başka bir alan değerine göre arama yapabilirsiniz.

Personel Detayları
✓ Her personelle ilgili ayrıntılı bilgileri takip edebilirsiniz.
✓ Alan değerlerine html eklemeyi etkinleştirebilirsiniz.
✓ İzinler, kimin hangi bilgileri görebileceğini belirler.

Form Özelleştirme
✓ Gerektiğinde yeni metin, not, liste, onay kutusu alanları ekleyebilirsiniz.
✓ Personel alanlarını gerekli alan olarak ayarlayabilir ve varsayılan değer ekleyebilirsiniz.
✓ Detay formunu istediğiniz gibi biçimlendirmek için CSS kullanabilirsiniz.

Gömülü Ofis Planları
✓ Firmanızın web sitesine ofis planlarınızı ekleyebilirsiniz.
✓ OfisPlan herhangi bir iframe boyutuna otomatik olarak ayarlanır.
✓ Sharepoint'teki gömülü ofis planlarına parametreleri gönderebilirsiniz.

Ofis Planlarını Yazdır
✓ Personellere ve ziyaretçilere ofis planı kılavuzları sunabilirsiniz.
✓ Ofis planlarının yüksek kaliteli, yazdırılabilir görüntülerini oluşturabilirsiniz.
✓ Daha büyük metin görüntülemek için yazdırırken tema seçebilirsiniz.

Personelleri Takip Et
✓ Tüm ofislerde personellerin yerini takip edebilirsiniz.
✓ Her personel hakkında ayrıntılı bilgileri kaydedebilirsiniz.
✓ Personellerin hızlı bir şekilde diğer personelleri ve varlıkları bulmasını sağlayabilirsiniz.

Katmanlar
✓ Her katman belirli personelleri, masaları veya varlıkları gösterir.
✓ Belirli varlık türleri için kendi katmanlarınızı oluşturabilirsiniz.
✓ Bir veya daha fazla katmanı görüntülemek için URL’deki katman adlarını gönderebilirsiniz.

Active Directory
✓ Personelleri Active Directory üzerinden senkronize edebilir veya içe aktarabilirsiniz.
✓ Özel organizasyon birimlerini senkronize etmek için filtre uygulayabilirsiniz.
✓ Personel fotoğraflarını senkronize edebilir veya içe aktarabilirsiniz.

Masa Atamaları
✓ Personellere kalıcı olarak masalara atayabilirsiniz.
✓ Personel masa transfer geçmişini takip edebilirsiniz.
✓ Personelleri içe aktarma işleminde masalara otomatik olarak atayabilirsiniz.

Masaları İzleme
✓ Ofis, masa, toplantı odası gibi masa tiplerini belirleyebilirsiniz.
✓ Etkinlik log ile masa hareket veya değişim geçmişini takip edebilirsiniz.
✓ Her masa hakkında ayrıntılı bilgileri kaydedebilirsiniz.

Varlıkları İzleme
✓ Tüm yazıcılarınızı, telefonlarınızı, sunucularınızı, mobilyalarınızı vb. haritalandırabilirsiniz.
✓ Her varlık hakkında ayrıntılı bilgileri kaydedebilirsiniz.
✓ Gerektiğinde varlık formlarına özel alanlar ekleyebilirsiniz.

PDF veya JPG Dışa Aktarma
✓ Dışa aktarma için yüksek kaliteli PDF oluşturabilirsiniz.
✓ Dışa aktarılan ofis planları web sitesi içerisine gömülebilir.
✓ Dışa aktarmadan önce katmanlar seçilebilir

Yönetici ve Kullanıcı Raporları
✓ Varsayılan kullanıcı ve yönetici raporu sisteme dahil edilmiştir.
✓ Gerektiğinde kolayca yeni raporlar oluşturabilirsiniz.
✓ Personeller kullanıcı raporlarını çalıştırabilir, ancak yönetici raporlarını çalıştıramazlar.

Raporları Dışa Aktarma
✓ Raporları PDF ve CSV’ye aktarabilirsiniz.
✓ Başka bir sisteme veri sunmak için dışa aktarılan CSV kullanabilirsiniz.
✓ Hem yönetici raporlarını hem de kullanıcı raporlarını dışa aktarabilirsiniz.

Proje Yedekleri
✓ Günlük yedekleme için proje klasörlerini yedeklemeniz yeterlidir.
✓ Manuel yedekleme için yedekleme işlevini kullanabilirsiniz.
✓ Projeleri bir sunucudan diğerine kolayca aktarabilirsiniz.

Güvenlik
✓ Kullanıcı izinleri kimin neye erişebileceğini belirler.
✓ Her personel bir güvenlik grubuna atanır.
✓ Menüde hangi öğelerin görünür olduğu gruba göre tanımlanır.

Özelleştirilebilir Menü
✓ Kenar menüye mekanlar,listeler, raporlar, yerleşim, ofisler vb. ekleyebilirsiniz.
✓ İstediğiniz herhangi bir hiyerarşide kenar menüyü yapılandırabilirsiniz.
✓ Hangi menü öğelerinin personeller tarafından görülebileceğini tanımlayabilirsiniz.

Stiller
✓ Panelleri, formları vb. özelleştirmek için proje stillerini düzenleyebilirsiniz.
✓ Her bölüm için farklı bir renk göstermek için stilleri kullanabilirsiniz.
✓ Stilleri 'Panel Sınıfı' alan özelliğine bağlayabilirsiniz.

Personelleri İçe Aktarma
✓ Personelleri CSV dosyalarından içe aktarabilirsiniz.
✓ Çoğu İnsan Kaynağı yönetim aracı CSV dosyalarına dışa aktarabilir.
✓ CSV dosyasındaki alanları OfisPlan bilgi alanlarıyla eşleştirebilirsiniz. 

Birden Çok Masaya Atama
✓ Çalışanlar birden fazla masaya atanabilir.
✓ Tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak atama yapılabilir.
✓ Birden fazla konumdaki masalara veya ofislere atama yapılabilir.

Türe Göre Stil Panelleri
✓ Tür, kategori vb.
✓ Örn. Telefonları türe göre farklı renkler olarak gösterebilirsiniz.
✓ Örn. Masaları türe göre farklı renklerle gösterebilirsiniz.

Varlıkları İçe Aktarma
✓ CSV dosyalarından varlıkları içe / senkronize edilebilir.
✓ Yazıcı, projektör, telefon vb. Varlıkları içe aktarılabilir.
✓ CSV dosyasındaki alanları OfisPlan alanlarıyla eşleştirebilir.

Çalışma Masaları İçe Aktarma
✓ Masaları CSV dosyasından içe aktarılabilir.
✓ Masaları CSV dosyasıyla senkronize edilebilir.
✓ CSV dosyasındaki alanları OfisPlan alanlarıyla eşleştirebilir.

Azure AD
✓ Azure Active Directory'den çalışan kayıtlarını içeri aktarma / eşitleme
✓ İçe aktarmak / senkronize etmek için Azure'dan sütunları seçin
✓ Çalışanları doğrudan bir masaya atamak için masa değerlerini ekleyin

Özel Mobil Sekmeler
✓ Çalışanlar için özel mobil sekmeler,
✓ Tasarım içerisinden sütunları seçebilirsiniz.
✓ Mobil uyumlu görsel gösterim.

Built with Mobirise - More info