OfisPlan 4'teki Yenilikler

OfisPlan 4, OfisPlan yazılımının en yeni sürümüdür. Aşağıda programdaki tüm yeni ve geliştirilmiş özelliklerin bir listesi bulunmaktadır.

Katmanlar

Tüm personellerinizi ve varlıklarınızı düzenlemek için katmanları kullanabilirsiniz. Varsayılan katmanlar arasında personeller, rezerve edilebilir masalar, atanmış masalar ve varlıklar bulunur. Yalnızca yazıcıları, telefonları veya yalnızca muhasebe bölümündeki çalışanları görüntülemek için kendi özel katmanlarınızı oluşturabilirsiniz.

Katman adları yalnızca personeller veya varlıklar gibi belirli katmanları görüntülemek için URL içerisinde parametre olarak belirlenebilir.

Herşeyi Bul

Güçlü hızlı arama işlevi, personellerin, kullanılabilir masaların, rezerve masaların, yazıcıların, varlıkların vb. hızlı bir şekilde bulunmasını sağlar. Eşleşmeler, ünvan, görev, bölüm vb. alan değerlerinin yanı sıra isme göre de yapılmaktadır.

Uygun bir masa veya toplantı odası bulmak için virgülle ayrılmış kriterler girebilirsiniz. Örneğin: 'od, pencere, oturmayeri> 4' 4'ten fazla oturma yeri ve pencereye sahip tüm toplantı odalarını bulacaktır.

Gerçek zamanlı verilerle daha akıllı kararlar almanızı sağlar. Kolay okunabilen raporlar ve gösterge panoları ve etki arama işlerinizi çözer. Alan, masa ve kaynakların nasıl kullanıldığını tam olarak görmenizi ve sorgulamanızı sağlar.

Her yerdeki kişileri,varlıkları ve kaynakları bulmanızı sağlar. Çalışanlarınızın diğer çalışanları,varlıkları ve kaynakları bulup rezervasyon yapmasını, taleplerini göndermesini ve çok daha fazlasını kolaylaştırır. 

Varlıklar

Varlıklar Personel panellerinden ayrı olarak mevcuttur ve kendi katmanlarına yerleştirilebilir. Varlıklar farklı kategorilere (telefon, yazıcı vb.) Atanabilir ve özel alanlar verilebilir.

Masa Özellikleri

Masalar, Personeller ve Varlıklar gibi özelliklere ve bilgi alanlarına sahiptir. Bilgi bir masa üzerine tıklanarak görüntülenebilir ve özel alanlar eklenebilir. Masalar ayrıca rezerve edilemez olacak şekilde ayarlanabilir.

Transfer Yönetimi

Personeller, kalıcı bir transfer talep etmek için herhangi bir masayı sağ tıklayabilir. Yöneticiler, transfer isteklerini gözden geçirme, transfer işlemini onaylama ve tamamlama veya reddetme yetkisine sahiptir. Tamamlanan transferler arşivlenir ve bir listede görüntülenebilir

Rezervasyon Alanları

Rezervasyonlara özel alanlar verilebilir. Bu, her rezervasyonla ilgili daha alakalı bilgiler sağlamaya yardımcı olabilir.

Geliştirilmiş Listeler

Listeler, birçok kez daha hızlı yüklenecek şekilde optimize edilmiştir, böylece projelerde hız kesmeden binlerce çalışana sahip olabilirsiniz. SHIFT+LEFT CLICK ile toplu silme yeteneği eklendi.

Düzenleme modunda, bir simge artık bir personelin mekanda olup olmadığını gösterir.

Raporları Dışa Aktarma

Raporları hızlı bir şekilde yazdırabilir ve tek bir tıklama ile PDF veya CSV'ye aktarabilirsiniz. Bu yeni düğmeleri herhangi bir raporun sağ üst kısmında bulabilirsiniz.

Map Ayarlar

Harita ayarları, Proje Ayarları aracılığıyla global olarak değil, harita başına ayarlanabilir. Harita ayarlarını düzenlemek için, sadece Haritayı seçin ve ardından Kenar menüsünün üst kısmındaki "dişli" simgesini seçiniz.

iCalendars

Proje ayarlarından bir proje iCalendar'ı etkinleştirilebilir ve çalışana özel iCalendards çalışan profillerinde etkinleştirilebilir. Rezervasyonlar oluşturulduğunda, düzenlendiğinde veya silindiğinde, bir bildirim gösterilecek ve ICS dosyaları güncellenecektir. iCalendars ICS dosyaları Outlook, Outlook Live, Google Takvim, Yahoo Takvim, iPhone ve iPad Takvimi ve Android Takvim'e aktarılabilir.

REST API 


Bilgileri okumak ve yazmak için REST API'sini kullanabilirsiniz. Personeller, Masalar, Varlıklar ve Rezervasyonlar sorgulanabilir. Ayrıca API aracılığıyla senkronizasyon başlatabilir ve programlanmış senkronizasyonları daha kolay hale getirebilirsiniz.

Masaları ve Varlıkları İçe Aktarma


Varlıkların ve Masaların artık tek tek eklenmesine gerek yoktur. Varlıkları ve Masaları sisteme toplu olarak içe aktarmak veya senkronize etmek için CSV dosyalarını kullanabilirsiniz.

Etkinlik Günlüğü (Activity Log)

✓ Personel ekleme, transfer isteği vb. Olayları kaydeder.

✓ 50'den fazla farklı etkinlik (log) etkinleştirilebilir. 

✓ Etkinlik günlüğünden yönetici raporları oluşturabilirsiniz.

SQL Server'a Dönüştürme

Veritabanınızı dahil edilen Compact SQL veritabanı dosyaları yerine SQL Server'a dönüştürebilirsiniz.

Yeni Tema Sistemi


Tema sistemi, kullanıcı dostu olma ve verimliliğe odaklanılarak tamamen yeniden oluşturuldu. Görüntülenmesini istediğiniz alanları görsel olarak seçin ve CSS'yi düzenlerken değişiklikleri gerçek zamanlı olarak görün.

Mobil Ekran Sekmeleri

Mobil ekran sekmeleri, mobil ekranlarda görünen bilgileri özelleştirmenize olanak tanır.

Haftalık Yinelenen Rezervasyonlar


Personeller, tekrarlayan rezervasyonlarla kalıcı olarak masalarda rezerve edilebilir. Yarı zamanlı masa atamaları da muhtemelen yinelenen bir rezervasyonun aktif olduğu belirli günleri seçerek yapılabilir. Bu, personelleri birden çok masaya atamak için de kullanılabilir, örn. Merkez Ofis, İkincil Alan, Otopark.

© Copyright 2021 Ofisplan - Her hakkı saklıdır.

How to build a site - See it