free website builder

Temalar ve Stiller

OfisPlan 'in görünümü ve etkisi, temalar ve stiller kullanılarak değiştirilebilir.

Temalar, Proje Ayarları ile değiştirilebilecek stil paketleridir. OfisPlan ile birlikte çeşitli temalar eklenmiştir ve dilediğiniz zaman ek temalar oluşturulabilir.

Proje Temaları, menü, paneller ve başlık gibi herhangi bir proje öğesinin genel görünümünü ve izlenimini değiştirmenizi sağlar. Panel Temaları, projelerinizdeki panellerin görünüşünü ve etkisini özel olarak değiştirmenizi sağlar. Panel temaları, PDF'ye dışa aktarırken veya JPG'ye yazdırırken panel stillerini özelleştirmek için de kullanılır. Temalar tüm projeler tarafından kullanılabilir.

Stilleri Düzenle aracı, tek bir projeye ek özel stiller uygulamak için kullanılabilir. Stilleri Düzenle aracı, Özel Panel Sınıfları ve Özel Masa Sınıfları eklemek için harika bir araçtır. Özel panel sınıfları, panelleri belirli panel alanlarına göre görsel olarak stillendirmek için kullanılır. Örneğin, bir bölüm alanınız varsa, bir projenin hangi bölüme ait olduğuna bağlı olarak panellere farklı renkler atayabilirsiniz. Benzer şekilde, özel masa sınıfları, isimlerini temel alarak masaları görsel olarak stillendirmek için kullanılabilir.