free website maker

OfisPlan Yerel Olarak Kurulumu

OfisPlan, kurulum sırasında belirtilen klasöre yüklenir. Yazılım bir ağ ortamında çalıştırılacaksa, OfisPlan'ı belirlenmiş bir web sunucusuna kurmak iyi bir uygulamadır. İş istasyonunuzun veya web sunucunuzun, Sistem Gereksinimleri sayfasında belirtilen önerilen gereksinimleri karşıladığından emin olun.

OfisPlan Nasıl Kurulur:

1. OfisPlan'ı http://ofisplan.com/Download.html adresinden indirin.
2. OfisPlan Kurulum dosyasını Chrome kullanarak indiriyorsanız ve aşağıdaki mesaj belirirse, oku tıklayın ve 'Keep' (Sakla) öğesini seçin.

OfisPlan varsayılan olakrak  C:\Program Files\OfisPlan 3 klasörüne yüklenecektir.

3. OfisPlan3.msi dosyasını çalıştırın.

4. Lisans sözleşmesini kabul etmeniz istenecektir. 'Lisans Sözleşmesindeki koşulları kabul ediyorum' seçeneğini işaretleyin ve ardından kuruluma devam etmek için 'Yükle'yi tıklayın.

5. Kurulum yüklemeye başlaması için hazırdır. Devam etmek için 'Yükle'yi tıklayın.

6. Tamamlandığında, kurulum bilgisayarınıza OfisPlan yüklemesinin tamamlandığını belirten bir mesaj gösterecektir. Kurulumu tamamlamak için 'Son'u tıklayın.

7. OfisPlan'ı ilk defa çalıştırdığınızda (çalıştırılabilir dosyayı başlangıç menünüzde bulabilirsiniz), kurulumu tamamlayan bir tarayıcı kurulum dosyası çalışacaktır. Tarayıcınızda beyaz zemin üzerinde bir durum mesajı göreceksiniz.

8. OfisPlan ayrıca tarayıcınızın URL çubuğuna localhost / OfisPlan 3 yazarak da çalıştırılabilir.

Sorun giderme

1. Yüklemeden sonra boş bir ekran veya 'sayfa bulunamadı' mesajı görürseniz, makineyi yeniden başlatın. Bu genellikle bu sorunu çözecektir.

2. “Localhost / OfisPlan3” URL'si ile OfisPlan çalıştırmayı deneyin. Bu, OfisPlan'ı bloke eden tüm güvenlik duvarlarını atlar.

3. OfisPlan hala yüklenmiyorsa ve ekran boşsa veya bir hata görünüyorsa, aşağıdakileri deneyin:
#Gerekli tüm IIS seçeneklerinin yüklendiğinden emin olun. Bakınız: IIS'yi yükleme
#'Varsayılan Web Sitesi' altında IIS'de OfisPlan 3 için sanal bir uygulama olduğundan emin olun. Bakınız: Sanal Uygulama Oluşturma
#OfisPlan için izinlerin doğru ayarlandığından emin olun. Bakınız: Yazma İzni Atama